Oferta

Zachęcamy do zapoznania się z nazszą ofertą. Poniżej lista usług jakie dla Państwa świadczymy.

Serwis klimatyzacji

Fachowcy twierdzą, że przegląd klimatyzacji należy robić przynajmniej raz w roku , ale najlepiej dwukrotnie-wczesną wiosną oraz jesienią. Warto zadbać o ten skomplikowany system ponieważ jest zbudowany z drogich komponentów.

Koszty zaniedbań mogą iść w tysiące złotych. Nawet w zupełnie sprawnej klimatyzacji roczne ubytki czynnika roboczego mogą sięgać 10-15 proc. I choćby z tego powodu trzeba sprawdzać stan układu.

COROCZONA KONTROLA W PROFESJONALNYM ZAKŁADZIE WYPOSAŻONYM W NOWOCZESNE URZĄDZENIE DIAGNOSTYCZNE TO NIEZBĘDNE MINIMUM.

WYKONUJEMY:

  • komputerową diagnostykę układu klimatyzacji
  • kontrolę wydajności układu
  • kontrolę szczelności przy pomocy specjalnych preparatów i urządzeń( kontrast,lampa UV) oraz próbę szczelności azotem
  • szczelny układ napełniamy lub dopełniamy czynnikiem roboczym oraz specjalnym olejem do smarowania sprężarki

 

Neutralizacja przykrych zapachów metodą ozonowania

W każdym samochodzie w mniejszym lub większym stopniu mamy doczynienia z powstawaniem przykrych zapachów powstałych wskutek np. palenia tytoniu, przewożenia zwierząt, przewożenia różnych środków chemicznych lub też wynikających z zabrudzenia kanałów wentylacyjnych niezależnie od tego czy samochód jest wyposażony w układ klimatyzacji. Wszystkie te zanieczyszczenia powstałe we wnętrzu samochodu a w szczególności w kanałach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych są zagrożeniem dla zdrowia ludzi oddychających powietrzem, które przepłynęło przez tą instalację.

Panujące wewnątrz samochodu a w szczególności w instalacji wentylacyjnej warunki cieplno-wilgotnościowe oraz substancje organiczne znajdujące się w warstwie nagromadzonych zanieczyszczeń stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju i przeżycia różnych grzybów i bakterii. Nawet jeżeli stosujemy środki chemiczne wtryskiwane do kanałów wlotowych powietrza lub różnego rodzaju środki chemiczne do usuwania przykrych zapachów to istnieją miejsca , z których niemożliwe jest mechaniczne usunięcie brudu i pyłu. W połączeniu wilgoci z powietrzem miejsca te staja się właśnie siedliskiem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów itp.

roztoczaMikroorganizmy te, oprócz skażenia otoczenia mogą być przyczyną alergii oraz nieprzyjemnych zapachów ("stęchlizna"). Żadna metoda mechaniczno-chemiczna poprzez wtryskiwanie różnych środków nie jest w stanie w skutecznie usunąć tego problemu.

Jedyną, najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia wnętrza samochodu i układu wentylacji/klimatyzacji jest OZONOWANIE. Do tego celu wykorzystujemy specjalną wytwornice OZONU, która w 100% eliminuje wszystkie nieprzyjemne zapachy.

OZON ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 i bardzo aktywny wolny atom tlenu. Ozon bardzo szybko rozkłada się do aktywnych rodników nadtlenkowych. Rodniki te charakteryzują się bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. Zapewnia to całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

  • zabija: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy
  • niszczy środki chemiczne powodujące skażenie (np. pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna, tworzyw sztucznych itp.)
  • eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy

OZON nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa. Należy tu podkreślić, że aktywnie usuwa zapachy np. tytoniu - z CAŁEGO wnętrza pojazdu (również z tapicerki itp.).Copyrights 2019 CleanPark Wszystkie prawa zastrzezone
projekt i realizacja: LOGIC-SYSTEM